SPECIALISTA NA ON-LINE MARKETING

Jak získat fanoušky na Facebooku?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dnes už je takřka nemyslitelné, aby nějaký projekt či služba neměly založenou vlastní stránku na Facebooku k propagaci a komunikaci s fanoušky. Pokud to s podnikáním myslíte vážně, tak nejpoužívanější sociální síť nelze brát na lehkou váhu. Jak si získat co nejvíce fanoušků?

Ikonka na webu

Vložte si tlačítko s ikonkou Facebooku na váš web. Každý návštěvník bude vědět, že na něm jste. Pokud se mu zalíbí obsah stránky, s největší pravděpodobností prozkoumá i firemní profil na FB.

Live streamy

Poslední dobou je velice populární živé vysílání. V rámci webináře nebo formátu Q/A povídáte o tom, co by vaše publikum mohlo zajímat, zatímco audience má možnost live stream v reálném čase komentovat a reagovat tak na něj. Na svůj facebookový profil také můžete pravidelně umísťovat i předtočená videa a poté si je vložit na web nebo blog. Ta poslouží i jako link na váš FB profil.

Lidi přitahuje unikátní a zajímavý obsah. Nejlepší cesta k získání většího počtu příznivců tedy tkví v pravidelném publikování interesantních věcí. Pokud si zakládáte profil, odstartujte vaši dráhu na FB nějakým uvítacím videem: představte vás, vaše služby a konkurenční výhody. Zkrátka vysvětlete publiku, proč stojí za to vás lajknout a sledovat.

Obsah je král

Poté už „jen“ krmte účet zajímavým obsahem. A třeba:

  • pište blog a vkládejte odkaz na každý nový článek,
  • postujte atraktivní fotografie produktů,
  • upozorňujte na aktuální novinky a slevové akce,
  • sdílejte novinky z oboru a komentujte je,
  • vytvořte cyklus „Za oponou“ a nechávejte pravidelně nahlédnout pod pokličku vašeho byznysu, aby lidé zjistili, jak se to či ono dělá a kdo za tím stojí,
  • pořádejte soutěže a vyzývejte publikum, ať se zapojí (sdílením odkazu, okomentováním příspěvku, pozváním přátel k lajku stránky nebo posláním fotky s vaším produktem).

Nestyďte se pozvat

Často se stává, že lidé reagují na příspěvky a lajkují je nebo sdílí, ale přitom hned nekliknou na „To se líbí“ u celé stránky. Pro tyto případy tu existuje funkce „Pozvat“, prostřednictvím které vyzvete každého, kdo zareagoval na váš post, aby kromě příspěvku nezapomněl olajkovat i stránku. V naprosté většině případů se totiž setkáte s pozitivní odezvou. Je to sice ruční práce a trochu piplačka, která ale nezabere příliš času a lze tím velmi rychle zvýšit okruh fanoušků.

Linkbuilding 😊

Mějte na paměti, že každé okomentování či pouhý lajk příspěvku jakéhokoliv fanouška může vyskočit coby upozornění na zdi jeho přátel, čímž hned získáváte větší dosah. A čím víc lidí ví o vaší existenci, tím větší publikum máte. Nezapomínejte také na váš firemní profil odkazovat, odkazovat, a ještě jednou odkazovat. Nikdy nevíte, kdo náhodou narazí na váš osobní profil na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo LinkedIn, a proto je vhodné (a strategické zároveň), vložit si do bia na každém účtu přímý link na ten pracovní.

Feedback

Nezapomínejte také na zpětnou vazbu. Reflektujte ji a vytvářejte content na přání své cílovky. Na co se nejčastěji lidé ptají (pokud jde o cílovku, mělo by být „ptá“), co je/ji zajímá a co jim/jí musíte trpělivě individuálně vysvětlovat? Spojte příjemné s užitečným a odpovězte na tyto otázky prostřednictvím videa Q/A, live streamu nebo průběžně aktualizovanou rubrikou „Časté dotazy“.

20 KROKŮ K LEPŠÍMU SEO ZDARMA

Neplaťe za to, co si můžete udělat sami! Stáhněte si e-book, jak svépomocí zoptimalizovat svůj web.

20 kroků k lepšímu SEO

JAK SE ZVIDITELNIT NA INTERNETU?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečtěte si také

Tipy na rozšíření reklamních textů

Mezi rozšíření reklamních inzerátů patří odkazy na podstránky webu. Ty zlepšují kvalitu reklamy, přinášejí vyšší poměr prokliků k počtu zobrazení (CTR) a přispívají k nižší ceně za proklik. Existence odkazů na podstránky zvýší CTR o 20% podle Google. Jak tedy na to?

Číst více...

Profily zaměstnanců > Pavel Brabec

Pavel Brabec

Profil
Nemohu vykonávat práci, kterou jsem dělal celý život. To neznamená, že nebudu dělat něco jiného. PTL mi dala možnost žít každodenní život obyčejného smrtelníka a získat ztracené sebevědomí.

Dovednosti:

Zkušenosti:

Profily zaměstnanců > Eva Liberdová

Mgr. Eva Liberdová

Profil
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit

Profily zaměstnanců > Vít Skála

PhDr. Ing. Vít Skála, Ph.D.

Profil

Práce v týmu lidí, kteří se umí vyrovnávat s životními zkouškami, váží si práce, jsou kolegiální, proaktivní, inovativní, a ještě k tomu mají smysl pro humor, mě opravdu baví.

Dovednosti:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutp.

Zkušenosti:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit

Profily zaměstnanců > Vojtěch Hulinský

Mgr. Vojtěch Hulinský

Profil
Oceňuji rozmanitou náplň práce, u níž nehrozí stereotyp a kritiku, která je vždy konstruktivní a napomáhá profesnímu růstu.

Dovednosti:

Zkušenosti:

Profily zaměstnanců > Hana Skálová

Hana Skálová

Profil
Miluji vizuální komunikaci více než kterýkoli jiný druh komunikace. Grafickému designu se věnuji téměř odjakživa, nyní studuji University of Suffolk ve Velké Británii. Těším se na další zajímavé výzvy, které mi život přinese.

Dovednosti:

Zkušenosti:
….