SPECIALISTA NA ON-LINE MARKETING

Proč byste měli využít aktuální situaci k optimalizaci webu?

Všechno zlé je pro něco dobré. A platí to i o současné krizi, do které nás uvrhla pandemie COVID-19. Samozřejmě, pro drobné a střední firmy jsou vládní opatření velmi nepříjemné...
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Všechno zlé je pro něco dobré. A platí to i o současné krizi, do které nás uvrhla pandemie COVID-19. Samozřejmě, pro drobné a střední firmy jsou vládní opatření velmi nepříjemné (a to ještě volím mírný, až diplomatický slovník), ale nedá se nic dělat. Zdraví máme všichni jenom jedno a mimořádná nařízení je třeba respektovat. Ale i v tomto těžkém období můžete podpořit váš byznys. Stačí využít neplánované pauzy k optimalizaci webu. Aktuální krize totiž časem pomine a vyladěné stránky vám pomohou vrátit ušlý zisk.

Museli jste přerušit nebo značně omezit činnost a teď sedíte doma, v duchu si počítáte, kolik peněz zrovna ztrácíte a přemýšlíte, jestli se z toho váš byznys vůbec vzpamatuje? To je jeden způsob trávení karantény. Druhý přístup (a námi preferovaný) vnímá i skoro prázdnou sklenici pozitivně, protože stále je tam troška k životu nutné tekutiny, což představuje naději. A o tom to je. Zkusme se na chvíli odprostit od negativních myšlenek (na různé skládání účtů a bilancování bude dost času). Neřešit to, co při vší snaze zkrátka neovlivníme a místo toho se raději podívat na způsob, jak vyjít z této krize s lepší internetovou prezentací.

Dnes vám možná příliš zakázek nepřijde, ale při vhodné optimalizaci webu budete mít více návštěvníků, konverzí a tím pádem i větší zisk.

3 fáze optimalizace webu

1. SEO

Pokud nejste vidět, potenciální zákazník vás nenajde. A nakoupí u konkurence, i kdyby třeba jinak raději učinil objednávku u vás. Jenže po krizi asi nebudete mít peněz na rozhazování, takže nejspíš nespustíte velké reklamní kampaně, co?

Vy potřebujete přirozenou návštěvnost, aby to na vašem webu nevypadalo jako teď v ulicích, ale proudily tam davy lidí. A právě k tomu pomůže kvalitní SEO. Vytvoření, zhodnocení a dobrá implementace analýzy klíčových slov dělá divy. Zakomponování relevantních frází do potřebných sekcí vás posune na stránce výsledků vyhledávání výše, čímž budete mnohem víc vidět a půjdete daleko snadněji najít.

2. Copywriting

On-line marketing je komplexní disciplína a vyladit jednu část k úspěchu nestačí. Kvalitní SEO vám zvýší přirozenou návštěvnost webu, ale chování lidí na něm už neovlivní. Vy je potřebujete zaujmout a přesvědčit, aby ihned nezavřeli záložku a nešli o dům dál. A zde se ke slovu dostává copywriting. Dobrý prodejní text upoutá pozornost, nastíní problém, který potenciální zákazník řeší a zároveň představí jeho řešení. A tím jsou, shodou náhod, právě vaše služby. Už vidíte, proč se bez copy neobejdete?

3. UX

Pokud jsou SEO a copywriting spojené nádoby, tak UX je lepidlo, které je drží pohromadě. Uživatelský prožitek je relativně podceňovaná a laické veřejnosti nepříliš známá, ale přitom velmi důležitá část internetového marketingu. Představte si situaci, kdy po zadání klíčových slov do vyhledávače navštívíte jeden z výsledků, který vás zaujme. Stránka se načte a texty jsou fajn. Ihned zjistíte, že tvůrce webu se dokázal vcítit do vaší kůže a ví, co potřebujete. A přesně to vám nabízí.

Ale je tu jeden háček – na první dobrou, kam kliknout, abyste to mohli koupit. Anebo to najdete, ale proces objednávání je zdlouhavý, jednotlivé kroky komplikované či se během cesty ke košíku někde zastavíte, protože vás něco na webu vyrušilo. Zkrátka už skoro navinutá síť se přetrhne a vy nedokončíte nákup, ačkoliv už byla skoro ruka v rukávě. Celkem škoda, nemyslíte?

S kvalitní UX se vám nic podobného nestane. Pravděpodobně si ho vy ani vaši návštěvníci nevšimnete, ale právě signál, že vše běží jak po másle a cesta na trase: návštěva => získání pozornosti => nabídnutí řešení problémů => přesvědčení k nákupu => učinění objednávky, proběhne naprosto bez problémů.

Využijte nucenou pauzu produktivně a optimalizujte váš web

Nechcete jen žehrat na nepřízeň osudu a raději si ho opět vzít do svých rukou? Kontaktuje nás. Náš tým specialistů, který zahrnuje SEO analytika, copywritery, PPC experty, odborníka na UX a grafiky je připraven pomoci s vyladěním vašeho webu, aby vám časem váš ušlý zisk vrátil.

20 KROKŮ K LEPŠÍMU SEO ZDARMA

Neplaťe za to, co si můžete udělat sami! Stáhněte si e-book, jak svépomocí zoptimalizovat svůj web.

20 kroků k lepšímu SEO

JAK SE ZVIDITELNIT NA INTERNETU?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečtěte si také

Tipy na rozšíření reklamních textů

Mezi rozšíření reklamních inzerátů patří odkazy na podstránky webu. Ty zlepšují kvalitu reklamy, přinášejí vyšší poměr prokliků k počtu zobrazení (CTR) a přispívají k nižší ceně za proklik. Existence odkazů na podstránky zvýší CTR o 20% podle Google. Jak tedy na to?

Číst více...

Profily zaměstnanců > Pavel Brabec

Pavel Brabec

Profil
Nemohu vykonávat práci, kterou jsem dělal celý život. To neznamená, že nebudu dělat něco jiného. PTL mi dala možnost žít každodenní život obyčejného smrtelníka a získat ztracené sebevědomí.

Dovednosti:

Zkušenosti:

Profily zaměstnanců > Eva Liberdová

Mgr. Eva Liberdová

Profil
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit

Profily zaměstnanců > Vít Skála

PhDr. Ing. Vít Skála, Ph.D.

Profil

Práce v týmu lidí, kteří se umí vyrovnávat s životními zkouškami, váží si práce, jsou kolegiální, proaktivní, inovativní, a ještě k tomu mají smysl pro humor, mě opravdu baví.

Dovednosti:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutp.

Zkušenosti:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit

Profily zaměstnanců > Vojtěch Hulinský

Mgr. Vojtěch Hulinský

Profil
Oceňuji rozmanitou náplň práce, u níž nehrozí stereotyp a kritiku, která je vždy konstruktivní a napomáhá profesnímu růstu.

Dovednosti:

Zkušenosti:

Profily zaměstnanců > Hana Skálová

Hana Skálová

Profil
Miluji vizuální komunikaci více než kterýkoli jiný druh komunikace. Grafickému designu se věnuji téměř odjakživa, nyní studuji University of Suffolk ve Velké Británii. Těším se na další zajímavé výzvy, které mi život přinese.

Dovednosti:

Zkušenosti:
….