Katamarany Lagoon

Katamarány Lagoon

Lagoon je světovou jedničkou ve výrobě luxusních cruisingových katamaranů. Vyrábí je již od roku 1984 a neustále vyvíjí a rozšiřuje svoji nabídku tak, aby uspokojil veškerá očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků. A to se mu díky mimořádně atraktivního designu, maximálnímu komfortu a vysoké míře bezpečnosti jednoznačně daří.

Konstrukční návrhy kamataránů Lagoon pochází od špičkové kanceláře Van Petegmen and Lauriot Prevost, která si dává záležet jak na originálním designu, tak i ryze praktických věcech, jež vám zpříjemní plavbu. Prázdné katamarány jsou vždy ponořeny tak, že jejich vodoryska je výrazně nad vodou a tvar trupu je koncipován, aby byl nejúčinnější při plném zatížení vodou, naftou, zásobami potravin, jachtařským vybavením, plachtami a osobními věcmi posádky.

Katamarány Lagoon mají pevné kýly zcela izolované od trupu. Ani kompletní poškození kýlu nijak neohrozí vztlak katamaránu a nedojde k jeho potopení. Pyšní se schopností pojmout náraz na podvodní překážku nebo dosednout na dno bez poškození trupu, což zaručuje maximální možnou bezpečnost.

Exkluzivní vlastnosti a jedinečný design se pochopitelně odrážejí i na ceně, a proto lze říci, že katamarány Lagoon ve své kategorii mají podobnou pozici jako Rolls Royce mezi auty.

Současný výrobní program zahrnuje katamarány od délky 38 až po 78 stop a čítá tyto položky:

Lagoon také vyrábí i dva modely motorových katamaránů